A Tabáni Spartacus nyerte a bajnoki pontversenyt

A tájfutót és az össz-szakágit is.

Az MTFSZ Versenybizottsága közzétette a 2014. évi bajnoki pontversenyek végeredményét.

Sítájfutásban egyetlen bajnokságot sikerült rendezni, ahol a Göcsej KTFE gyűjtötte a legtöbb pontot; TrailO-ban a Zalaegerszegi Tájfutó Club szerezte meg az elsőséget; a tájkerékpáros szakágban pedig a Diósgyőri Tájfutó Club lett az első.

A tájfutó szakág bajnoki pontversenyében nagy fölénnyel a Tabáni Spartacus SKE végzett az élen. 477 bajnoki pontjával (az összes bajnoki pont 19,4%-ával) közel 100 ponttal előzte meg a Szegedi Vasutast (378 pont) és 120-szal a Pécsi Vasutast (358 pont). Negyedik a Diósgyőri TC (287 pont), ötödik a MOM (179 pont), hatodik a Tipo TKE (142 pont) lett.

A kilenc bajnokság közül az első ötön a Tabáni Spartacus szerezte a legtöbb pontot, az utolsó négyen kétszer a DTC, az ONEB-en a Szegedi Vasutas, az egyesületi váltón a PVSK lett a legeredményesebb.

A bajnokságokat illetően is nagy a Tabáni Spartacus fölénye: 23 bajnokságot nyertek (16 egyéni és 7 csapat), a PVSK 11-et (5+6), A SZVSE és a DTC 10-et (5+5, illetve 3+7), a MOM 9-et (6+3).

A többi bajnoki címen a TTE (1 egyéni + 3 csapat), a GOC (1 egyéni + 1 csapat), a BSC és a SIR (2-2 egyéni), illetve a MAT és a TSE (1-1 egyéni) osztozott (a Rövidtávú OB-n N14-ben holtverseny alakult ki az 1. helyen).

Az egyes bajnoki kategóriákat nézve a Tabáni Spartacus 4 kategóriában (N20, N14, F21, F16), a SZVSE 3-ban (N21, N16, F14), a DTC kettőben (F20 és F18), a PVSK egyben (N18) szerezte a legtöbb bajnoki pontot.

Mivel az össz-szakági pontversenyben a gyalogos szakág szerepel a legnagyobb súllyal, nem meglepetés, hogy annak első tíz helyezettje megegyezik a tájfutó szakági pontversenyével.

A pontversenyek részletes eredményei megtalálhatók a Dokumentumok oldalán a Pontversenyek / 2014. fejezetnél.