20131125_mezeiob

Kovács Ádám nyerte a mezei OB-t

Horváth Csongor és Finta Sára serdülőben dobogósok.

A pestszentlőrinci Bókay-kertben az évszakhoz képest kellemes futóidőben rendezték a 105. Mezei futó országos bajnokságot. A férfiak 9 km-es távján Kovács Ádám 10 másodperccel előnnyel győzött a VEDAC olimpikonja, Kovács Tamás előtt. A bajnok nyilatkozata: “Az elején óvatosabban futottam, a rajtlista alapján kemény futásra számítottam.  A táv második részében éreztem, hogy az emelkedőre futások jobban mennek, mint a Tamásnak. Nagyon örülök, mert ez az első aranyérmem atlétikában.”

A nőknél az újpesti Erdélyi Zsófia nyert, Szerencsi Ildikó másfél perc hátránnyal hetedik lett, csapatban pedig bronzérmet szerzett.

Az utánpótlás kategóriákban több tájfutó is felbukkant, közülük dobogóra állhatott Horváth Csongor (serüdlő fiú ezüstérem) és Finta Sára (serdülő lány bronzérem) egyéniben, Bendicsek Bendegúz (fiú serdülő bronzérem) csapatban.

Fotó: Máthé István