Svéd és lett elsőség PreO-ban

Laáber Miksa a 25. helyen végzett.

A szokás szerint két fordulóban rendezték a TrailO-sok PreO versenyét a világbajnokságon. A futók versenyivel megegyező helyszíneken (Lavarone és Campomulo), erdei terepeken tűzték ki a illetve 20 pontos pályát.

A para kategóriában két svéd, Michael Johansson és Ola Jansson mögött a második napi elsőséggel előretörő brit John Crosby lett a harmadik. Laáber Miksa az első napi 30. helyről a második napi 19. helyével jött fel összetettben a 25. helyre.

A nyílt mezőnyben Guntars Mankus (Lettország), Marit Wiksell (Svédország) és Geir Myhr Øien (Norvégia) állhattak a dobogóra. Bíró Fruzsina egy 60. és egy 35. hely összesítésével lett 49.

A csapatversenyt a horvátok nyerték a svédek és a lettek előtt. Mivel a csapat kiállításához három versenyzőre van szükség, magyar csapat nem indult.